Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Fundacja "Myśląc Ojczyzna - Im. Ks. Infułata Ireneusza Skubisia"

Brońmy polskich księży-ks. I. Skubiś

Utworzono dnia 09.06.2020

Brońmy polskich biskupów i księży

Chciałbym nawiązać do wiodącego dziś tematu koronawirusa, a ściśle do samego groźnego, budującego niepokój słowa wirus.

Istnieje w świecie również sporo patologii i rzeczy związanych z tzw. sposobem na życie, które są chorobą czasów. Jednym z takich duchowych patogenów to wirus nienawiści. Ten patogen jest obecny także w naszych czasach. Przybiera różne mutacje, ale jego istotną cechą zawsze jest podejrzliwość, niechęć, złość i nienawiść.

Doskwiera on też Kościołowi. Patogen nienawiści kaleczy nasze życie społeczne. Pospolita niechęć, podejrzliwość, bezwzględna walka polityczna, która wymachuje hasłami demokracji, nowoczesności, wolności i tolerancji, ale zawsze w środku jest niechęć i obłuda, mijanie się z prawdą. Dobrze byłoby otworzyć oczy i zobaczyć, jak wyglądają fakty, kto operuje pustymi obiektywnie obietnicami, kto po prostu uprawia fałsz i wypowiada nieprawdziwe opinie.

Niektóre media przestały myśleć po polsku, przejęły zdolnych dziennikarzy. Te media stały się atrakcyjne. Można powiedzieć, że dużo tam zdolnych pozorantów. To oni także zadbali o to, by imię Kościoła kojarzyło się z czymś, co godne ośmieszenia, naiwności. Pytam, dlaczego dokonano zniszczenia wiarygodności ludzi Kościoła. Zaczęły padać zarzuty, że w Kościele jest pedofilia. Kościół zawsze bolał nad grzechem duchownych, starał się w myśl Prawa Kanonicznego stosować dyscyplinę w duchu kościelnego Prawa Karnego, ale dyspozytorzy polityczni lewicowej maści powiedzieli, że Kościół trzeba poddać prokuratorom państwowym. Zostali postawieni w stan oskarżenia biskupi. Usłużni tej opcji duchowni zapomnieli, że istnieją umocowania prawne, zwłaszcza w Konkordacie, które przewidują autonomię Kościoła i Państwa. Konkordat jest zgodny z Konstytucją. Trzeba się dziwić, że w Polsce rządzi kino, a nie Prawo. Filmy, ukazujące przestępstwa są przede wszystkim filmami, a jeżeli mają być dowodami w sprawach przestępstwa, to powinny być poddane weryfikacji prawnej i dopiero powinny stać się dokumentem sądowym. Trzeba wiedzieć jak wyglądają fakty: na tysiąc skazanych za pedofilię 997 to świeccy, a trzech to duchowni. A głosi się jakoby pedofilia była obecna tylko w Kościele. Czy to jest uczciwe.

Można powiedzieć, że wszystko dzieje się na opak. Dziennikarz czy reporter może bezkarnie umieszczać plotkę, pomówienie, oszczerstwo bez sprawdzenia z faktami prawdziwymi. Jesteśmy świadkami rewolucji, która nosi znamiona pomieszania pojęć, gloryfikacji anarchii w prasie, Internecie. Dziwimy się bardzo, że do tego chóru wpisują się osoby, które dotychczas uważaliśmy za ludzi mądrych, inteligentnych i prawych. Czyżby poprawność polityczna uzyskiwała tak wielkie uznanie społeczne, że wpisując się w ten ton tracą wiarygodność. Dziwić się trzeba wystąpieniom przeciw biskupom ze strony niektórych księży.

Do poprawności politycznej niekiedy zalicza się także lekceważenie Kościoła. Lekceważący i nieprawdziwy głos wojującego ateisty w telewizji rodzi pytanie: dlaczego nikt nie reaguje na takie lekceważenie prawdy o biskupach. Żyjemy w kraju, w którym zdecydowaną większość stanowią katolicy, a najwięcej słychać głosy lewackich przywódców, skierowane w sposób lekceważący i niezgodny z prawdą przeciw Kościołowi.

Pomyślmy, co by było, gdyby ktoś z takiej opcji został prezydentem Polski.

Przecież prezydent będzie obecny na beatyfikacji kard. Wyszyńskiego. Będziemy także obchodzili 100 rocznicę Cudu nad Wisłą. Bez udziału odpowiedniego prezydenta pewnie nie będzie miało takiej rangi. A więc Polacy powinni także o tym pomyśleć, kto będzie godnym prezydentem.

Uważam, że prezydenta trzeba koniecznie wybrać w I turze.

 

 

ZAŁĄCZNIKI:

Brońmy polskich księży-ks. I. Skubiś

Utworzono dnia 09.06.2020, 07:15

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 13

W poprzednim tygodniu: 40

W tym miesiącu: 279

W poprzednim miesiącu: 205

Wszystkich: 21495

Zegar