Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Fundacja "Myśląc Ojczyzna - Im. Ks. Infułata Ireneusza Skubisia"

Chrystus Zmartwychwstał i jest z nami - Ks. inf. Ireneusz Skubiś

Utworzono dnia 15.05.2020

Chrystus Zmartwychwstał i jest z nami!

Drodzy uczestnicy i sympatycy Ruchu Europa Christi!

Na zbliżający się dzień Święta Matki Bożej Patronki i Pani Europy, której obchodzimy w dniu 5 maja pragnę przekazać pełne wiary i nadziei pozdrowienia. Święto to sięga już 7 wieków temu, gdy Król Hiszpański Ferdynand po pokonaniu muzułmanów ogłosił Matkę Najświętszą Panią Europy, a w Giblartarze ustanowił Jej Sanktuarium z świętą figurą czczoną jako Patronkę naszego kontynentu. Tytuł PANI EUROPY i PATRONKI GIBRALTARU oficjalnie zatwierdził 31 maja 1979 r. św. Jan Paweł II. Stolica Apostolska wyznaczyła dzień 5 maja każdego roku jako liturgiczne święto „Pani Europy i Patronki Gibraltaru”. 23 października 2002 r. na Palcu św. Piotra św. Jan Paweł II osobiście ukoronował i poświęcił Figurę Matki Bożej Pani Europy i Patronki Gibraltaru.

Wpisując się w intencje świętego Papieża Jana Pawła II zwracamy się do Matki Najświętszej – naszej Pani i Wspomożycielki Europy z wyrazami czci i modlitwy w bardzo trudnym czasie, gdy nie tylko Europa, ale cały świat pogrąża się w lęku i w obawach o losy ludzkości. Podobnie, jak w Kanie Galilejskiej, gdy uczestnicy zauważyli kłopot gospodarzy wesela, również my, ludzie XXI wieku znaleźliśmy się w największym kłopocie naszych czasów i zwracamy się do Matki Jezusa – powiedz o tym Synowi.

Właśnie my, jako Ruch Europa Christi zwracamy się do Ciebie, Pani i Matko Europy z serdeczną prośbą, wstaw się za nami u Twojego Boskiego Syna, Zbawiciela świata.

Pamiętamy o Twoich napomnieniach, zwłaszcza w Fatimie, gdzie przypomniałaś o grzechach świata i gdzie wzywałaś do zaprzestania grzechów, do modlitwy i pokuty. Wiemy, że Twoje napominania nie zawsze ludzie brali pod uwagę. Mamy świadomość własnej grzeszności. Pamiętamy o sprzeniewierzeniu się Bożemu Prawu. Mamy świadomość, że przez Europę i świat przelewa się fala bluźnierstw i złorzeczenia samemu Bogu. Ludzka pycha i zarozumiałość są tak bardzo obecne w życiu ludzi, niestety także ludzi ochrzczonych. Widzimy także cynizm wielu sumień. Z bólem zauważamy, jak u wielu ludzi funkcjonuje sumienie polityczne, a nie ma sumienia naznaczonego Duchem Świętym. Świat stał się nieludzki, bo brakło mu światła Bożego. Świat zapomniał o Ewangelii, która przez 2 tysiące lat kształtowała kulturę Europy. Europa, wychowywana i wykształcona przez Kościół zapomina dziś o swojej chrześcijańskiej tożsamości i o swoim zakorzenieniu w Chrystusie.

Boże Prawo Dekalogu na naszych oczach jest odrzucane a nawet ośmieszane. Szczególnie przepraszamy Twojego Boskiego Syna Jezusa Chrystusa za grzechy zabijania nienarodzonych dzieci. Mamy świadomość nie tylko płynącą z wiary ale także z oczywistych przesłanek nauk medycznych, że życie nienarodzonego dziecka jest życiem prawdziwego człowieka. I właśnie Europa i świat także świat ludzi ochrzczonych dokonuje milionów zabójstw nienarodzonych braci i sióstr. Za tę zbrodnię ludobójstwa przepraszamy Boga i prosimy o Jego Miłosierdzie, ale także o łaskę oświecenia serc i umysłów. Prosimy także o łaskę ocknięcia sumień lekarzy, którzy przecież widzą w sposób oczywisty, że zabijają niewinnych ludzi, którzy nijak nie mogą się bronić.

Groźna pandemia pokazuje nam także, jak bezsensownie ludzkość przekazuje ogromne pieniądze na zbrojenia, a jednocześnie dziś widać, jak człowiek na ziemi jest bezbronny wobec małego wirusa.

Pani nasza, Stolico Mądrości otwórz w czasie tej pandemii oczy ludzi na ziemi, by sobie uświadomili, że trzeba na nowo otworzyć się na świat prawdziwych wartości.

Ty Święta Matko Kościoła wiesz najlepiej jak bardzo Stary Kontynent odszedł od Chrystusa. Daj Kościołowi nowe światło i nowe natchnienie by umiał stawić czoła wielkim współczesnym zagrożeniom. Pamiętamy niezwykły charyzmat św. Jana Pawła II, który sprawił, że obecność przesłania ewangelicznego była tak mocno zauważana. Pamiętamy, z jaką mocą św. Jan Paweł II ukazywał Europie i światu Twojego Syna, jako Jedynego Zbawiciela świata. Tak bardzo pragniemy, mieszkańcy Europy także w czasie szalejącej pandemii otworzyć swoje oczy na prawdziwy świat wartości, który ukazuje od 2 tysięcy lat Ewangelia Twojego Syna. Tak bardzo prosimy Ciebie, Matko Kościoła wspieraj swoją łaską Ojca Świętego Franciszka, który przecież w bardzo trudnym czasie pandemii podejmuje troskę o losy chrześcijaństwa. Ocal, Matko Kościoła ową podstawową wartość, która wydaje się być zagrożona, czyli znamiona wspólnoty Kościoła. Wierzymy, że ta wspólnota jest wspólnotą wiary i sakramentów, które osiągają swoją skuteczność dzięki działającemu w Kościele Duchowi Świętemu. Wierzymy także, że tę wspólnotę tworzy Eucharystia, która nam uobecnia Twojego Boskiego Syna, Jezusa Chrystusa.

Matko Kościoła, zachowaj Kościół w jedności wiary i miłości. Wypraszaj dla Kościoła charyzmatycznych Mężów, którzy będą umieli pokazywać ludzkości nowe światła, tak bardzo potrzebne ludowi Bożemu na te nowe czasy. Przedstawiamy Ci, Matko Kościoła nasze niepokoje i obawy, które przeżywamy w czasach niepewności i niepokoju. Ten niepokój jest spowodowany przez uderzenie we wspólnoty Kościoła, bo przecież to ta wspólnota została najbardziej uderzona przez pandemicznego wirusa. Zadziałał instynkt samozachowawczy. Ty, nasza umiłowana Matko, wiesz co to znaczy zagrożenie życia, bo przecież nie jeden raz martwiłaś się o życie Jezusa. Przypominamy sobie słowa Jana Pawła II w dniu Inauguracji Pontyfikatu: Nie lękajcie się! Właśnie dzisiaj wsłuchujemy się w te prorocze słowa Świętego Papieża, który w 1978 roku wyraził to, czego oczekuje ludzkość XXI wieku. To ten Twój Sługa św. Jan Paweł II oczekiwany przez Europejczyków Patron Europy w ostatnich swoich życzeniach na Wielkanoc 2005 roku prosi Twojego Syna: Mane nobiscum, Domine Panie pozostań z nami!

I właśnie o to Ciebie, Matko Jezusa serdecznie prosimy, byś wyprosiła u Chrystusa, Twojego Syna Jego pozytywną odpowiedź na prośbę: Panie, pozostań z nami!

Ks. inf. Ireneusz Skubiś

Moderator Ruchu „Europa Christi”

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 15

W poprzednim tygodniu: 40

W tym miesiącu: 281

W poprzednim miesiącu: 205

Wszystkich: 21497

Zegar