Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Fundacja "Myśląc Ojczyzna - Im. Ks. Infułata Ireneusza Skubisia"

Modlitwa o beatyfikację sługi Bożego Roberta Schumana

Utworzono dnia 04.03.2017

Modlitwa o beatyfikację
sługi Bożego Roberta Schumana

Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś
nam sługę Bożego Roberta Schumana, który był wiernym budowniczym pokoju, opierając swoje działania na wartościach ewangelicznych.
On, stając w obliczu szerzącego się zła i jego straszliwych skutków w pierwszej i drugiej wojnie światowej, stał się pokornym sługą Bożym, podejmując trud pojednania narodów przez dzieła, które umożliwiły znoszenie powstałych granic nienawiści między narodami, tworzenie braterskiej przyjaźni między ludźmi i przebaczanie wyrządzonych krzywd.
Sługa Boży Robert Schuman, sięgając do fundamentów wartości chrześcijańskich Europy, w tym dzieł i misji św. Benedykta – patrona Europy, nie bał się oddać całego swego życia za bliźnich, gdyż nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie oddaje za przyjaciół swoich.
Pokazał on nam w pokornym uniżeniu, jak można szerzyć pokój Chrystusa przez miłość do nieprzyjaciół i wrogów, przyoblekając się w pełną zbroję Bożą, aby móc ostać się wobec podstępnych zakusów złego. W walce tej nie bał się nie tylko poświęcić całe życie, ale także był gotów oddać swoje życie na chwałę Bożą.
Będąc w służbie Bogu poprzez Różaniec zawierzył się Maryi Królowej Pokoju, oddając pod Jej stopy Europę i jej pojednanie i pozostając do końca wierny Kościołowi.
Wierzymy, że owocem służby Roberta Schumana jest cud długotrwałego pokoju, który utrzymuje się w Europie w okresie tak długim, jaki nie był spotykany od wielu wieków.
Wierzymy, że na tle straszliwych skutków pierwszej i drugiej wojny światowej dzieło, którego Bóg dokonał przez swojego sługę Roberta Schumana, jest wyrazem miłosierdzia dla nas i świata całego za sprawą Bolesnej Męki Chrystusa.
Boże, pozwól nam w Twoim Kościele czcić Roberta Schumana – ucznia i naśladowcę Chrystusa – jako błogosławionego. Amen.

Petycja do Ojca Świętego Franciszka, by św. Jan Paweł II został ogłoszony patronem Europy

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 135

W poprzednim tygodniu: 343

W tym miesiącu: 1001

W poprzednim miesiącu: 1295

Wszystkich: 10919

Zegar