Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Fundacja "Myśląc Ojczyzna - Im. Ks. Infułata Ireneusza Skubisia"

Nich zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze -audycja 15 maja 2020 - Ks. inf. Ireneusz Skubiś

Utworzono dnia 15.05.2020

Nich zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi, Tej ziemi! Całej ziemi!

Ruch „Europa Christi” wraz z innymi mieszkańcami Europy trwa w oczekiwaniu na św. Jana Pawła II jako patrona Europy. Dziś, gdy przerażeni mieszkańcy ziemi poszukują nadziei i ocalenia, wielu z nas upatruje w nim najlepszego patrona i  wspomożyciela.

Przypominamy jego znamienne ucałowanie ojczystej ziemi i słowa, które wciąż brzmią w naszych uszach: „Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi!”. Dziś pewnie by dopowiedział: „całej ziemi”.

Pandemia stała się tytułem do bardzo precyzyjnego uderzenia w Kościół, którego istotą jest wspólnotowość. Zalecenia sanitarne stanowią, że obroną dla życia ludzi na świecie jest izolacja, czyli ucieczka od wspólnoty.

Patrzymy dziś na Kościół, także wobec źródeł pandemii w komunistycznych Chinach. . Pamiętamy, że papież Benedykt XVI w 2007 r. ustanowił 24 maja w święto Wspomożycielki Wiernych światowym Dniem Modlitwy za Kościół w Chinach.  

18 maja br. obchodzimy 100-lecie narodzin św. Jana Pawła II. To wielka okazja, żeby za jego wstawiennictwem modlić się do Boga by okazał światu swoje miłosierdzie, by ta iskra zabłysnęła nad Polską i Europą, żeby zabłysnęła nad całym światem.

I w tym momencie powinniśmy zobaczyć to, co się dzieje w naszej Ojczyźnie, którą tak bardzo umiłował nasz święty Rodak, Jan Paweł II.

Jesteśmy dziś w kraju świadkami wielkiej wyborczej walki. Ta walka o wartości. Zostali przedstawieni nam ludzie, którzy reprezentują różne światy. Jako katolicy, wyznawcy wiary w Zmartwychwstałego Chrystusa, nazywający się chrześcijanami powinniśmy pod tym kątem dokonywać oceny postaw kandydatów na prezydenta RP.

Warto także zauważyć zaproponowaną przez niektórych kandydatów obłudną wersję rzeczywistości. To ludzie, którzy pisali nawet piękne książki i artykuły: na tej popularności zdobyli zaufanie czytelników. Teraz jednak dyszą chęcią zdobycia władzy i powoli wychodzi na jaw ich prawdziwe oblicze..

Wreszcie – mamy też do czynienia z bałaganem intelektualnym. Wyobraźmy sobie prezydenta Polski, który wypowiada się głupio i kompromituje Polskę wobec całego świata. Debata prezydencka pokazała nam taką płytkość myślenia niektórych kandydatów, a przede wszystkim ich zadziorność i nienawiść wobec obecnej ekipy rządzącej.

Uważam także za swój obowiązek zwrócić uwagę na sprawcę swoistego cynizmu politycznego poprzez działania Senatu. Wykazuje się on wielką arogancją wobec Polaków.

Może to jednak otworzy oczy Polaków, żeby dokonali właściwych wyborów. To wielkie ostrzeżenie dla obywateli naszego kraju.

Kogo więc szukamy?

Szukamy człowieka mądrego i wewnętrznie dobrego. Szukamy człowieka mówiącego prawdę, która już się sprawdziła. Człowieka, który cieszy się uznaniem i szacunkiem. Który umie się zachować w przestrzeni publicznej, który nie daje się ośmieszyć. Ważne jest dla nas, żeby ten człowiek szanował Dekalog, żeby bronił życia od poczęcia do naturalnej śmierci. I na szczęście wydaje się, że wśród kandydatów na prezydenta możemy takiego sprawdzonego człowieka znaleźć.

Proszę św. Jana Pawła II, by uprosił dla Polski, ale przecież dla Europy łaskę wielkich mądrych przywódców, bo na takich czeka Polska Europa i świat.

Zachęcam do zauważenia prasy katolickiej, do obecnego numeru „Niedzieli” dołączony jest ciekawy dodatek „Europa Christi”.

 

 

 

 

 

 

 

ZAŁĄCZNIKI:

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 15

W poprzednim tygodniu: 40

W tym miesiącu: 281

W poprzednim miesiącu: 205

Wszystkich: 21497

Zegar