Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Fundacja "Myśląc Ojczyzna - Im. Ks. Infułata Ireneusza Skubisia"

Okrucieństwo przed wyborami - ks. I. Skubiś

Utworzono dnia 03.07.2020

Okrucieństwo przed wyborami!

Napisałem do Niedzieli felieton pt. „Okrucieństwo niewdzięcznych”. Padło tam pytanie, które wypowiadał Pan Jezus: „za który z moich czynów chcecie mnie ukamienować?”. Chodziło o ministra Szumowskiego, którego napadła opozycja po prostu za to, że obronił Polskę przed tragicznymi skutkami pandemii.

Chciałbym powiedzieć dzisiaj, że najwyższą tragedią Polski jest nienawiść i okrucieństwo niewdzięczności. Ta nienawiść jest oparta na fałszywych opiniach i pospolitym kłamstwie. Jest to kłamstwo reżyserowane przez specjalistów. Miom zdaniem – ta działalność medialnego kłamstwa powinna być prawnie uregulowana i trzeba by zadbać o to, żeby kłamcy za swoją niecną działalność ponieśli właściwą karę łącznie z karą więzienia, bo krzywda, jaką wyrządzają społeczeństwu jest często większe niż kradzież mienia. Tymczasem kłamcy są bezkarni.

Ale wróćmy do realnego obrazu rzeczywistości. Jesteśmy zdumieni, że tak wielu ludzi ulega obrazowi ukazywanemu przez specjalistów stwarzających fikcję pozorów. Przecież najgorszego kłamcę widać gołym okiem. Np. kłamców, którzy pokazują zafałszowany obraz prezydenta Dudy. Przeróżne plotki na temat jego rodziny. Ktoś nad tym pracuje. Mówią mi ludzie, że stworzony jest klimat niechęci i nienawiści do tego wspaniałego człowieka.

Mówię im: przecież zobaczcie, jak się dzisiaj polepszyło życie biednych rodzin. Są pieniądze na 500+, 300+, na emerytury, na podtopieńców. Który rząd wam to zapewnił. Jeżeli jesteście przeciw PIS-owi i Dudzie to odeślijcie te 500+ i będziecie honorowi – nie bierzcie tych pieniędzy od ludzi, których tak nienawidzicie. Oczywiście pieniędzy nie oddają i na to nie ma odpowiedzi.

Pytam o sumienie Polaków. Czyżby zadziałał wirus, który nazywam bolszewikiem. Bo właśnie na tym polega wirus bolszewik, że podsyca nienawiść do Boga i do wszystkiego co Boże i dobre.

To ten wirus karze się tłumaczyć Kościołowi, że dopuszcza prawych ludzi do głosu w Kościele. Przecież oni mówią prawdę, a w Kościele dla prawdy powinno być miejsce i bezbożnicy nie powinni decydować o tym, co Kościołowi wolno, a czego nie wolno.

Słyszałem w telewizji polskiej, gdy premier Muller głosił, że na wsiach księża uprawiają politykę, czyli popierają PIS. Pewnie jako były towarzysz partyjny nie chodzi do Kościoła, to by wiedział, że księża nie mówią kazań politycznych.

Jedno jest pewne. Za zniesławienie ludzi Kościoła, za obelgi i pomówienia nikt nie ponosi odpowiedzialności.

Także za szerzenie nienawiści do PIS-u nikt nie ponosi żadnej kary, a raczej dostaje nagrody.

Ale przypomnę, że istnieje VIII przykazanie Dekalogu – nie będziesz mówił fałszywego świadectwa. Kłamca zwielokratniający fałszywe słowa kłamstwa odpowie przed Bogiem.

Wszystkich Polaków zachęcam, by przyglądali się kandydatom na urząd prezydenta. Kto reprezentuje godnie gospodarza Polski widać dokładnie. Trzeba dokonywać porównań.

Ufam, że mądrość polskich katolików ma wymiar charyzmatyczny i niech wszyscy wierzący w Boga ludzie pamiętają, że to nie chodzi tylko o nazwisko, ale wybór ma charakter sporu cywilizacyjnego, czyli wybieramy chrześcijaństwo z wielką cywilizacją łacińską, albo wybieramy cywilizację bez Boga, którą Jan Paweł II nazywał cywilizacją śmierci.

A więc: śmierć albo życie.


 


 


 


 

ZAŁĄCZNIKI:

Okrucieństwo przed wyborami - ks. I. Skubiś

Utworzono dnia 03.07.2020, 13:48

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 13

W poprzednim tygodniu: 40

W tym miesiącu: 279

W poprzednim miesiącu: 205

Wszystkich: 21495

Zegar