Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Fundacja "Myśląc Ojczyzna - Im. Ks. Infułata Ireneusza Skubisia"

Ten kto wie co Polskę stanowi - ks. I. Skubiś

Utworzono dnia 10.07.2020

Ten spór nie jest sporem partyjnym,
to jest spór o to, „co Polskę stanowi”

Wadą obecnej dyskusji wokół wyborów prezydenckich jest brak uwzględnienia w niej głosu Kościoła. I komuniści w chwilach trudnych zabiegali o głos Kościoła, a Władysław Gomułka prosił nawet uwięzionego kard. Wyszyńskiego o powrót do Warszawy.

Teraz zabrakło nam odniesienia do patriotyzmu kard. Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II, a przecież okazja ku temu była znakomita.

Odniosę się tu do słów kard. Wyszyńskiego, które podjął także Jan Paweł II, a które dotyczą cnoty patriotyzmu: „Wszystko, co Polskę stanowi”. Reformy Leszka Balcerowicza poszły w kierunku kosmopolityzmu gospodarczego. Wszystko miał załatwić rynek. Zabrakło polskiej racji stanu. Najważniejsze okazało się pozbycie się majątku polskiego – czyli filozofia zaborców i okupantów. Ta okupacja, zwłaszcza niemiecka, trwa i polega na ogłupianiu Polaków przez zagraniczne media. I tu tkwi sedno pytania, dlaczego Trzaskowski podczas kampanii wyborczej chciał debaty w TVN, a nie zgodnie z polskim prawem w TVP, bo w TVN jest myślenie niepolskie – i takie myślenie ma Trzaskowski.

Zarzuty, o których tak głośno było niedawno, trzeba postrzegać nie tylko jako błędy Trzaskowskiego ale całej KO, bo zarzut dotyczy kosmopolityzmu gospodarczego, czyli rządów Platformy, podczas których oddała ona ważne dziedziny życia stolicy w ręce obcych spółek, nad którymi nie ma kontroli. Stąd m.in. katastrofa spowodowana awarią „Czajki”, stąd warszawski Ratusz nie ma kontroli na spółką komunikacyjną, która jest spółką zagraniczną. Trzaskowski nie wie, co to Polska, nie wie, „co Polskę stanowi”.

Ostatnio w TVP p. Natalia Płażyńska opowiadała o niezrozumiałym wyroku Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, który „nie zauważył faktu”, że niemiecki przedsiębiorca, który obrażał Polaków, swoich pracowników, wyrażał pogardliwy, prawie hitlerowski stosunek do Polaków i Polski. To jest właśnie myślenie okupacyjne. Dlatego istnieje absolutna konieczność reformy polskiego sądownictwa i sędziów, którzy nie respektują polskiej racji stanu. Polska przegrywa, bo mamy za dużo targowiczan, czyli ludzi, którzy nie myślą o tym, co Polskę stanowi. Powiem wyraźnie: myślę, że ubiegający się o reelekcję Pan Prezydent Duda, „wie, co Polskę stanowi”.

Polacy, którzy w większości wiecie, podobnie jak to wiedział św. Jan Paweł II i kard. Wyszyński, głosujcie na Polskę.

Istotą ostatniego, wielkiego sporu polskich polityków jest właśnie Polska, kraj katolicki, w którym ludzie chodzą do Kościoła, gdzie jest prawdziwa wolność, gdzie nie ma terroru, gdzie małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny, gdzie nie króluje karta LGBT, którą popiera Trzaskowski, ale Pan Prezydent Andrzej Duda ustanawia kartę normalności, czyli Kartę Rodziny.

Ta Polska – w wydaniu Andrzeja Dudy – sprzeciwia się neomarksistowskiej Brukseli, do której przeniknęła kremlowska filozofia ateistyczna i zarówno w osobach przedstawicieli UE, jak i jej instytucji prześladuje nasz kraj.

Ruch „Europa Christi” czyli „Europa Chrystusa” zawsze będzie głosował na Polskę i na kandydata, który „wie, co Polskę stanowi”.

Rodacy!

Sprawa jest poważna. Udało się zakłamanym mediom, wrogom chrześcijańskiej Polski oszukać Polaków, zwłaszcza młodych. Przez media społecznościowe docierają do wielu tych, którzy nie mają dobrego rozeznania politycznego i świadomości, że są manipulowani. Udaje się im także cynicznie niszczyć autorytet Kościoła.

Róbmy wszystko, by sprawy polskie były w Polsce najważniejsze, by były najważniejsze zarówno dla polityków, jak – wszystkich nas, zwykłych ludzi. Módlmy się – dziś modlitwą, którą wypowiedział św. Jan Paweł w Warszawie: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi tej ziemi” czyli polskiej ziemi.


 

Ks. inf. Ireneusz Skubiś

Moderator Ruchu „Europa Christi – Mundus Christi”

ZAŁĄCZNIKI:

Ten kto wie co Polskę stanowi - ks. I. Skubiś.docx

Utworzono dnia 10.07.2020, 12:52

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 15

W poprzednim tygodniu: 40

W tym miesiącu: 281

W poprzednim miesiącu: 205

Wszystkich: 21497

Zegar