Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Fundacja "Myśląc Ojczyzna - Im. Ks. Infułata Ireneusza Skubisia"

2020_07_24 - Hagia Sophia-ks. I. Skubis

Utworzono dnia 30.07.2020

Bomba atomowa na cywilizację łacińską

 

W dniu dzisiejszym świątynia Bożej Mądrości, Hagia Sophia w Istambule, czyli Konstantynopolu zostaje przekształcona w meczet, świątynię muzułmańską. Kilka słów o samej świątyni Bożej Mądrości. Sięga ona roku 532, kiedy zaczęła się jej budowa. To wspaniała świątynia bizantyjska i wielki symbol chrześcijaństwa. To miejsce, gdzie dokonywały się najważniejsze wydarzenia religijne a także polityczne. Gdy muzułmanie w 1354 r. zdobyli Konstantynopol, wtedy zamienili tę świątynię w meczet, który w 1934 r. został przekształcony w muzeum. Tym sposobem stała się ważnym symbolem nie tylko dla muzułmanów, ale przede wszystkim dla chrześcijan. Ten symbol przypomnienie, że chrześcijaństwo od 2000 lat było budowane w oparciu o Ewangelię Jezusa Chrystusa. I ta cywilizacja zwana także cywilizacją łacińską jest tym, czym my wszyscy oddychamy, czym żyje ludzkość i świat chrześcijański.

Dlatego jesteśmy bardzo wstrząśnięci wydarzeniem, które dzieje się dzisiaj i staje się faktem, bo ta świątynia zostaje przemieniona w muzułmański meczet. Dzisiejsze wydarzenie jest bardzo smutne, to czarny dzień dla chrześcijaństwa, nie tylko dla katolików, ale także dla prawosławia i dla wszystkich, którzy wierzą w Jezusa Chrystusa.

Uważam, że to wydarzenie powinno być bardzo odnotowane w świadomości chrześcijan, może to będzie pewnego rodzaju obudzenie znaków zapytania dla wszystkich, którzy żyją cywilizacją łacińską. To pytanie do polityków Zachodu i Unii Europejskiej, którzy przecież są ludźmi cywilizacji łacińskiej. To także pytanie do Patriarchatu Moskiewskiego, bo zamiana świątyni Hagia Sophia to uderzenie we wschodnie chrześcijaństwo, to uderzenie w to, co jest bardzo drogie zarówno Patriarsze Konstantynopola jak i Patriarsze Moskiewskiemu.

Dlatego myślę, że wszyscy musimy obudzić się. Chrześcijanie, obudźmy się z letargu! Ruch „Europa Christi – Mundus Christi”, który założyłem, ma na celu obudzić chrześcijan i wezwać ich do policzenia się, bo właśnie jesteśmy świadkami ogromnego zagrożenia wewnętrznego. To zagrożenie płynie z ateizmu, neomarksizmu, liberalizmu i z tego wszystkiego, co jest przeciwne Dekalogowi. Z drugiej strony to zagrożenie ze strony islamu, który okazuje swoje pazury właśnie poprzez to, co się dziś stało w Konstantynopolu.

Dlatego jeszcze raz mówię: Chrześcijanie świata, chrześcijanie Europy, chrześcijanie Polski, obudźmy się! Naszą siłą jest wiara w Chrystusa Zmartwychwstałego. Obudzenie tej wiary, otwarcie oczu na całą naszą cywilizację, w której jesteśmy, w której żyjemy niech będzie naszym zobowiązaniem w dniu, w którym stała się wielka krzywda dla całej cywilizacji łacińskiej.

ZAŁĄCZNIKI:

2020_07_24 Hagia Sophia-ks. I. Skubis

Utworzono dnia 30.07.2020, 14:21

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 13

W poprzednim tygodniu: 40

W tym miesiącu: 279

W poprzednim miesiącu: 205

Wszystkich: 21495

Zegar